A laptop javítás kérdése mindenkit foglalkoztat. Mi az a pont, amikor érdemes elvinnünk a szervizbe és mikor válasszunk inkább új készüléket? Nehéz eldönteni, ha nem vagyunk tisztában a pontos piaci árakkal és érthető is, hiszen ki tudja fejből, mi mennyibe fog kerülni. Sajnos az embereknek általában vajnyi kevés rálátásuk van arra, hogy egy adott alkatrész mennyibe fog kerülni és érdemes-e megtartani a készüléket egyáltalán. Legújabb cikkünkben elmerülünk a laptop javítás izgalmas világában és bemutatjuk, hogy az adott probléma prognosztizálhatóan mekkora költséggel jár majd számodra.
Természetesen hajszál pontosan mi sem tudjuk látatlanba megtippelni, hogy mennyibe fog kerülni az adott hiba, hiszen maga a hiba azonosítása sem lehet tökéletesen pontos. Viszont adunk egy jó irányt, melynek segítségével nagyjából fel tudod majd mérni, hogy érdemes-e szervizbe vinni a laptopot egyáltalán.
Laptop javítás – A Megelőzés fontossága
Nem győzzük hangsúlyozni, hogy a nagyobb meghibásodások 90%-a megelőzhető rendszeres karbantartással és évenkénti 1 tisztással. Már önmagában egy standard tisztítás 12.990Ft-ból meg van és akár évekkel meg tudod hosszabbítani az élettartamát. Érdemes tehát legalább évente egy alkalommal elvinned, nem csak a tisztítás miatt, de azért is, mert a legtöbb probléma már a tisztítás folyamata során azonosítható, így mindig tisztában lehetsz a laptopod aktuális állapotával is.
Mindezek mellett az is segíthet ha a nyári hónapokban fokozottan ügyelsz arra, hogy a laptopot ne tedd ki közvetlen napfénynek és véletlenül se tartsd az ágyon, vagy bármilyen más puha felületen. Könnyen eltömítődhet a laptop hűtőrendszere és több por is kerülhet bele. Tehát mindenképpen sík és kemény felületen tárold a laptopot, hogy a hűtés és a szellőzés optimális maradhasson.
Hirtelen belassul a gép – Érdemes elvinni?
A laptop javítás mindenképpen indokolt abban az esetben, ha lelassulna a gép, de menjünk is végig szépen sorban azokon a pontokon és problémákon, melyek előidézhetik a jelenséget. Egyrészt a korábban említett ventillátor porosodás is okozhatja a lassulást. Ilyen esetekben a venti sokkal erősebb fokozaton működik azért, hogy megfelelő hűtést biztosítson. Ebből adódóan pedig sok laptop processzora automatikusan visszavesz a teljesítményből.
A másik tipikus probléma a lassulásra az, ha az operációs rendszer túl sok memóriát használ fel, mert régen volt már újratelepítve és felgyülemlettek a felesges fájlok a tárhelyen. Ebben az esetben is érdemes elvinni és igénybe venni laptop javítást, mert egy gyors operációs rendszer újratelepítés megoldhatja a helyzetet, ha nem tudod otthon házilag megoldani.
A laptop lassulást okozhatja az is, hogy egyszerűen elavult már a készülék. Ebben az esetben sem kell kétségbeesetten új laptoptopot vásárolnunk több százezer forintért. Mi mindig azt szoktuk javasolni, hogy próbáljuk meg a régi HDD-t kicserélni SSD-re és több memóriát elhelyezni a laptopban. Érdemes megnézni, hogy mechanikus tárolót ( HDD ) használ- e a laptopunk, vagy SSD-t. A mechanikus tároló digitálisra történő cseréje nem egy brutális összeg, mégis szignifikáns javulást tapasztalhatunk meg. Ha már végigmentünk a HDD és a RAM cserén, ráadásul az operációs rendszer is újra van telepítve, akkor valószínűleg tényleg elavult a készülék. Viszont ebben az esetben sem kell újat vásárolnunk, hiszen számos kiváló minőségű üzleti laptop elérhető felújított állapotban is a piaci ár töredékéért.
Felújított prémium laptopok olcsón
Gyakran kikapcsol a laptop – Mit érdemes tenni?
Ezt a problémát már egy kicsit nehezebb látatlanba meghatározni. Különösen azért, mert okozhatja akár hirtelen felmelegedés is ezt a hibát, de lehet szoftveres, vagy alaplapi hiba is. Ebben az esetben nem biztos, hogy megéri a laptop javítás a befektetett összeget. Érdemes egy gyors felmérésre elhoznod hozzánk azért, hogy pontosan meg tudjuk állapítani, hogy milyen hibajelenség lapul meg a háttérben.
Laptop javítás – Kijelző probléma
A kijelző probléma szintén egy olyan meghibásodás, amely további vizsgálatot igényel. Ha teljesen fekete a kijelző az lehet alaplap hiba, de előfordulhat videókártya, vagy kijelző probléma. Ezeknek a meghibásodásoknak a javítása is többféle árukategóriába esik. Az alaplap javítása nagyságrendileg 39.900 Forinttól indul, amennyiben nem kell cserélni azt. A kijelző csere 50.000 Forint körül mozog. Ezt mindig az adott laptop függvényében érdemes eldönteni, hogy megéri-e. Egy biztos. Ebben az esetben mindenképpen érdemes elhoznod a laptop szervizbe, mert fel kell mérni, hogy pontosan melyik alkatrésznél van a hiba és érdemes-e javítani egyáltalán.
Töltő, csatlakozó, akkumulátor hiba
A fenti hibajelenségek esetében is érdemes bevizsgálni elsősorban a laptopot. Lehet, hogy a csatlakozóját kell cserélni, de az is lehet, hogy magát a töltőt vagy az akkumulátort. Érdemes tehát mindenképpen egy előzetes kivizsgálásnak alávetni a gépet, mielőtt elkezdődne a laptop javítás.
Laptop javítás és a megelőzés fontossága – Konklúzió
Tehát azt nyugodt szívvel kijelenthetjük, hogy bár maga a laptop javítás keretein belül alkatrészt cserélni nem minden esetben szükséges, de a bevizsgálást érdemes megejtenünk a laptop szervizben. Sosem tudhatjuk, hogy egy adott probléma mekkora összegbe fog kerülni pontosan, csak nagyságrendileg tudunk puhatolózni. Maga a bevizsgálási díj mindössze 4.990 Forint, ráadásul a laptop tisztítás tartalmazza is ezt a szolgáltatást. Mindenképpen azt javasoljuk, hogy szánd rá ezt a pár ezer forintos összeget, hogy tisztán lásd mekkora költséggel érdemes számolni.
Amennyiben bármi kérdésed felmerülne, keresd mindig segítőkész ügyfélszolgálatunkat, ahol készséggel állnak rendelkezésedre, bármilyen kérdésről is legyen szó.
0 hozzászólás